Guillermo Del Toro, Karantina Günleri Temalı Yeni Bir Akım Başlattı

Guillermo Del Toro, Karantina Günleri Temalı Yeni Bir Akım Başlattı

  21 Nisan 2020

  418 Okunma

Ari Aster, Edgar Wright, Ava DuVernay gibi isimler de ona eşlik etti...

Oscar ödüllü başarılı yönetmen Guillermo Del Toro, sosyal medya üzerinden yeni bir akım başlatma kararı aldı. Coronavirüs salgınının herkesi evlerine kapattığı günlerde, karantinada neler yapılabileceğine dikkat çekmek üzere herkesin ne okuduğunu, ne dinlediğini, ne izlediğini ve kaç gündür evde olduğunu paylaşmasını istedi. Bu akıma Ari Aster, Ava DuVernay, Edgar Wright gibi önemli isimler de katıldı.

The Shape of Water filmiyle Oscar ödülüne layık görülen başarılı yönetmen Guillermo Del Toro, karantina günlerinde takipçileriyle iletişimde kalmak amacıyla bir akım başlattı. Bu doğrultuda yönetmen bir aydan fazla zamandır evde olduğunu, yalnızca yiyecek ve diğer önemli malzemeler için dışarı çıktığını paylaştı. Del Toro, bu süreçte daha önce izlediği yapımları ve okuduğu eserleri tekrar izleyip okuduğundan bahsetti.

1/3 Alright- here we go- just a few ideas: I hope this can be about things we love. Not about things we hate or things we are weighed down about. We cannot answer questions out in the open but please read and respond to each other as much as possible.

— Guillermo del Toro (@RealGDT) April 20, 2020

Ardından Hereditary ve Midsommar ile korku türüne yeni bir soluk getiren Ari Aster ise efsanevi dizi Sopranos’tan 3 sezon izlediğini, evlerinde tıkılı kaldıkları süre boyunca birbirini mahveden bir çifti anlatan Scenes from a Marriage’i izlediğini paylaştı.

I’ve been rewatching Sopranos season 3, which is a supreme work of art. Also been rewatching the TV version of ‘Scenes from a Marriage.’ It’s been a comfort to watch two morbidly disenchanted people decimate each other in the comfort and privacy of THEIR homes.

— Ari Aster (@AriAster) April 20, 2020

Ari Aster ve Guillermo Del Toro’nun hevesli olduğu bu akıma eşlik eden birçok önemli isim bulunuyor. Baby Driver, Shaun of The Dead, The World’s End, Hot Fuzz gibi yapımlardan tanıdığımız Edgar Wright, son zamanlarda Fanny & Alexander, Cries & Whispers, Scenes From A Marriage, Autumn Sonata gibi Ingmar Bergman filmilerini izlediğini ifade etti. Onlara katılan isimler arasında Ava DuVernay, James Mangold ve Brad Bird bulunuyor.

I’ve been watching a lot of Bergman lately. Ones I had never seen before too. Fanny & Alexander, Cries & Whispers, Scenes From A Marriage, Autumn Sonata, Summer With Monika. That was a heavy weekend x

— edgarwright (@edgarwright) April 20, 2020

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER
POPÜLER HABERLER